Site Haritası
Ulusal haberler

Üyelik Girişi

BASINDA BORNOVA MAKALELERİ

BASINDA BORNOVA MAKALELERİ
altanaltinn@gmail.com
"BORNOVA'YA GİTMEK İCİN DÖRT NEDEN"
19/12/2013
"BORNOVA'YA GİTMEK İCİN DÖRT NEDEN"


Villa Levante: Çocukluğumda içim acıyarak baktığım metruk Levanten malikaneleri bir bir restore olmuş. Şahane butik otellere, kafelere, lokantalara dönüşmüş. “Villa Levante” onlardan biri... Aslına tamamen sadık restore edildiği gibi son derece zevkli bir el tarafından da tefriş edilmiş. Bahçesindeki camlı köşk bir rüya. Çok da güzel yemekleri var. Mantarlı makarna nefis. Geriye bir Peterson Malikanesi kalmış restore edilecek...

Ferahlık: Bu malikanelerin el değmemiş devasa bahçeleri sayesinde Bornova, İzmir’in başka taraflarına (ve başka bir çok şehrimize göre) çok daha ferah, çok daha yeşil, çok daha yaşanası...

Meydan: Bundan 30 yıl önce meydan var yok arası bir şeydi. Sonra oradaki çirkin binalar istimlak edildi ve yıkıldı, meydan eski haline kavuştu. Ve birden meydanın bir kenarında çok güzel bir kilise gün yüzüne çıktı. Santa Maria Katolik kilisesi. Kilise de restore edildi ve Türkiye’de Taksim’den sonra bir de Bornova Meydanı, “kiliseli” bir meydan oldu. (Taksim Meydanı’nda hamburgerci büfelerinin gizlemeye çalıştığı devasa bir Aya Triada kilisesi vardır. Kızılkayalara yüzünüzü verip geri geri yürüyün, göreceksiniz. Başbakan Erdoğan, bu hamburgercileri yıkmayı ve binayı eski görkemine kavuşturmayı teklif etmişti. Elbette az ötesinde büyük bir cami olması koşuluyla..)

Depo Kozmetik: Kazım Karabekir cad no: 19. Normal bir parfümeriden bir farkı yok. Fakat arkadaşlar o nasıl bir satış sanatıdır! Yeminle hepi topu bir fondöten alıp çıkacaktım fakat ayıptır söylemesi 295 liralık alışveriş yaptım sadece 10 dakikada. Yok peeling jeli, yok göz altı kapatıcı, yok göz çevresi kremi, yok bilmem ne kalemi... Canan Karatay’ın dolandırıcılar karşısında hipnotize olması gibi ben de yeşil gözlü ufak tefek satıcı kız karşısında hipnotize oldum. Bir kadının, yanında kredi kartı varken asla parfümeriye girmemesi lazım.


http://haber.gazetevatan.com/Haber/589417/4/Yazarlar


3209 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BORNOVA’NIN AĞAÇLI YOLU - 22/11/2013
Nuray Kaya HABERTÜRK’de yazdı…
PATERSON KÖŞKÜ - 19/04/2013
Emine Sonsuz İzmirport haber sitesinde yazdı...
O, Cumhuriyetin güzel yüzüydü - Elvan Feyzioğlu - 11/12/2012
Ölüm ilanlarına bakıyorum. ‘Annemiz’, ‘öğretmenimiz’, Cumhuriyet kadını’, ‘Bornovamızın büyüğü’ diye söz etmişler kendisinden. Sevgili Seniha Kavala, yaptıklarıyla gelecek neslin belleğinde öğretmenliğini sürdürecek diye umut ediyorum.
BORNOVA'YA BİSİKLET ÇOK YAKIŞIRDI... - 30/11/2012
Epeyce zamadır Ege Üniversitesi Kampusü’ne gitmiyordum... Geçen akşam, baktım yolların kenarlarına sabitlenmiş fosforlu trafik kukaları var; “evet evet, bisiklet yolları” yapılmış.